Poděkování

Speciální poděkování patří Univerzitě Palackého v Olomouci, jmenovitě Filozofické fakultě, která finančně podpořila výzkumný projekt Stigma a vyvolení. Život s albinismem v Zambii a Beninu (2023), dále prorektorce pro komunikaci a studentské záležitosti  za finanční podporu fotografické výstavy Born different a Dobrovolnickému centru UP za materiální pomoc určenou dětem s albinismem v Zambii. Dále děkujeme Jagellonskému centru afrikanistických studií (Jagiellońskie Centrum Badań Afrykanistycznych) a Jagelonskému univerzitnímu muzeu Collegium Maius za organizaci výstavy Born different v Krakově. Poděkování patří také Velvyslanectví České republiky v Lusace a Alliance Francaise de Lusaka za spoluorganizaci výstavy fotografií Born different v Zambii, Lusace. Speciální poděkování patří firmě Astrid za materiální pomoc lidem s albinismem v Zambii v podobě opalovacích krémů. Děkujeme také za spolupráci na výzkumu neziskovým organizacím v Zambii a Beninu, jmenovitě Butterfly Foundation of Zambia, Zambia Albinism Alliance, Zambia Albinism Matters Organization a Albinism Foundation of Zambia a Valeur Albinos. V neposlední řadě bychom rádi vyjádřili poděkování všem rodinám s albinismem, které participovaly na projektu v Zambii a Beninu.

Partneři