O autorech

– Fotografie

Antonio Cossa

Nezávislý fotoreportér původem z Mosambiku a žijící v Praze se dokumentární fotografii věnuje od roku 2004. Dlouhodobě spolupracuje s institucemi jako jsou British Council či UNICEF, je mezinárodním členem United Photo Press. Má za sebou bohatou profesní dráhu, věnuje se válečným, krizovým a sociálním tématům. Ve své tvorbě se specializuje na válečné konflikty Středního východu a Afriky, uprchlické krizi na řeckouturecké hranici, dokumentoval situaci Rohingů v Bangladéši anebo prodemokratické protesty v Hongkongu. Od začátku války na Ukrajině je oficiálně akreditován ukrajinským ministerstvem obrany jako válečný fotoreportér. V posledních letech fotografuje také klimatické uprchlíky (Mosambik po cyklonu Idai). Jeho poslední projekt se zaměřuje na albíny, kteří přežili rituální útoky v Zambii. Kromě toho je portrétním fotografem, před jeho objektivem stály mnohé významné světové osobnosti jako například Nelson Mandela, Dalajláma, Václav Havel, Jean Reno nebo Johny Depp. Antonio má ve svém portfoliu desítky výstav po celém světě, přednášky a workshopy pro studenty i laickou veřejnost. Antonio Cossa je také zakladatelem neziskové organizace Frontline Care, jejímž hlavním cílem je podpora obětí klimatické změny a válečných uprchlíků.

– Antropologie

Kateřina Mildnerová

Česká sociální a kulturní antropoložka specializující se na subsaharskou Afriku. Doktorát z etnologie získala na Západočeské univerzitě v Plzni. Od roku 2015 působí jako výzkumnice a odborná asistentka na Katedře sociologie, andragogiky a kulturní antropologie Univerzity Palackého v Olomouci. Od roku 2019 je předsedkyní České asociace afrických studií. Realizovala desítky terénních výzkumů v Zambii, Beninu a Namibii a přednášela na několika univerzitách v Africe i Evropě. Specializuje se na antropologii náboženství a medicínskou antropologii. Je autorkou desítek odborných článků a pěti vlastních monografií. Je spoluautorkou úspěšného dokumentárního filmu Černí Češi (2022) a zakladatelkou neziskové organizace Spolek na podporu namibijských Čechů. V současné době pracuje na knize v rámci projektu Born different spolu s Antoniem Cossou.